KONST / Litografier / Färglitografi 15362073
*
nr 1536 2073
Jack Kampmann
(1914-1989)
Jack Kampmann (1914-1989), Signerad, numrerad 100/300, daterad -66, Färöarna. Färglitografi, bildmått: 48x57 cm, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2023
kl 19:39:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 12:42:43
1
Vinnande bud
- Tema
24 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi färöarna grafik jack kampmann litografi litografier litografiskt blad
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50
*
Jack Kampmann
Läs mer om Grafik
nr 1536 2073
Jack Kampmann
(1914-1989)
Jack Kampmann (1914-1989), Signerad, numrerad 100/300, daterad -66, Färöarna. Färglitografi, bildmått: 48x57 cm, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 12:42:43 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
24 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi färöarna grafik jack kampmann litografi litografier litografiskt blad
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50